تهران، لاله زار جنوبی، مجتمع تجاری بوشهری، طبقه دوم، پلاک 5

۱۰ ۲۰ ۵۳ ۳۳ - ۰۲۱

۲۰ ۱۰ ۵۳ ۳۳ - ۰۲۱

۲۳۹ ۶۶ ۶۸ ۰۹۱۲

کاربرد سیلیکاژل

مواردی از کاربرد سیلیکاژل ۲

مواردی از کاربرد سیلیکاژل

کاربرد سیلیکاژل برای جذب رطوبت است که در بسیاری از صنایع نیز کاربرد دارد. بسته های سیلیکاژل به عنوان یک رطوبت گیر و خشک کننده در بسیاری از کالاها مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده علاوه بر استفاده در صنایع و بسته بندی کالاها، مصارف خانگی زیادی هم می تواند داشته باشد. سیلیکاژل قابلیت جذب آب و رطوبت تا میزان ۴۰ درصد از وزن خود را دارد.

در ادامه به برخی از موارد کاربرد سیلیکاژل اشاره خواهد شد:

کاربرد سیلیکاژل در داروسازی

کاربرد سیلیکاژل در صنعت داروسازی به شکل های مختلف صورت می گیرد که شامل موارد زیر است:

  • داخل کیسه های مخصوص جهت انبار محصولات دارویی
  • به شکل ساشه داخل بسته بندی محصولات دارویی
  • به شکل کپسول داخل شیشه و یا تیوب محتوی دارو
  • داخل درب شیشه و یا قوطی داروها

درب های رطوبت گیر حاوی سیلیکاژل که بر روی قوطی های دارو قرار داده می شود، عموماً از جنس پلیمر بوده و ضمن محافظت از قرص ها در برابر رطوبت، باعث افزایش طول عمر محصول می شود. نمونه این درب ها را بر روی قوطی های محتوی قرص جوشان می توانید ببینید. با استفاده از این ماده دیگر نیازی به کاربرد روکش هایی از جنس فویل بر روی قرص ها نبوده که این می تواند تا حد زیادی به کاهش هزینه ها در صنعت داروسازی کمک نماید.

شکل دیگر استفاده از سیلیکاژل در داروسازی، قرار دادن این ماده درون محفظه هایی کوچک و محکم است که در ابعاد گوناگون به تولید می رسد. این محفظه ها کاربرد زیادی در محصولاتی نظیر مکمل ها، تست های تشخیصی و دندان پزشکی دارد.

سیلیکاژل دارو - داروسازی - صنعت دارو

به منظور دریافت مشاوره و یا خرید فروش سیلیکاژل می توانید با همکاران خود در ترانسکاران با شماره های ۳۳۵۳۱۰۲۰-۰۲۱ و ۳۳۵۳۲۰۱۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

کاربرد در محافظت از تلفن همراه

افتادن تلفن همراه شما درون آب و یا خیس شدن آن به هر علتی، می تواند باعث آسیب رساندن به مدارات الکترونیکی و از کار افتادن آن شود. اگر در چنین موقعیتی قرار گرفتید، ابتدا تلفن همراه خود را خاموش کرده و سپس آن را درون یک کیسه پلاستیکی حاوی سیلیکاژل قرار دهید. با این روش می توانید با از بین بردن رطوبت وارد شده به دستگاه، از خراب شدن آن جلوگیری نمایید. البته این نوع کاربرد سیلیکاژل در تمامی تجهیزات الکترونیکی از جمله دوربین های عکاسی نیز صادق است. هنگام عکس برداری زیر آب با قرار دادن بسته های حاوی سیلیکاژل درون محفظه ای که دوربین در آن قرار گرفته، می توان مانع از رسیدن رطوبت به دوربین شد.

سیلیکاژل - خشک کردن موبایل - تلفن همراه - ازبین بردن رطوبت - رطوبت گیر

2 دیدگاه

  1. سلام روز بخیر یک سوال داشتم اینکه سیلیکاژل ها قابل استفاده مجددهستند؟

    1. سلام و وقت بخیر
      مدت زمان مصرف سیلیکاژل متاسب با رطوبت محیط می باشد. زمانی که سیلیکاژل از نظر جذب رطوبت اشباع شود، دیگر قابل استفاده نمی باشد. برای استفاده مجدد آن بایستی آن را احیا کرد. در خصور آشنایی با نحوه احیا سیلیکاژل روی این عبارت کلیک کنید: نحوه احیا سیلیکاژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *